Filmové studio

Zruč nad Sázavou

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Krajské kolo CSNFT ČR Zruč nad Sázavou 2009 - změna programu promítání soutěžních filmů

V návaznosti na počet a délku přihlášených snímků byla projekce I. bloku přesunuta na pátek 1. května večer a provedena úprava programu celé soutěže.

 
 

Český videosalon 2009

 

logo
Celostátní soutěž neprofesionální filmové tvorby (CSNFT)  
 Roškotovo divadlo v Ústí nad Orlicí 18.-20.6.2009

 Postupové krajské kolo CSNFT ČR pro kraje Středočeský, Jihočeský a Vysočina

 se bude konat 2.- 3.5.2009 tradičně v zrcadlovém sále zámku ve Zruči nad Sázavou. Uzávěrka soutěže je 26.4.2009. Pozvánky budou v písemné i elektronické podobě rozeslány v první polovině března. V případě větší ho počtu přihlášených filmů počítáme s projekcí již v pátek 1. května večer, veškeré informace budou včas uvedeny na našich webových stránkách. K dnešnímu dni došly již první tři soutěžní filmy od známého tvůrce z Dobříše.

 

 

V. festival leteckých amatérských filmů letiště Zbraslavice 15. srpna 2009

 

letadlo

 

 Tradiční filmový festival včetně setkání majitelů a obdivovatelů sportovních létajících zařízení se opět přesunul do obvyklého termínu ve druhé polovině srpna. Doufáme, že tento termín bude lépe vyhovovat odborné i laické veřejnosti tak , aby i doprovodné programy měly dostatek diváků. Přihlášky a propozice zveřejníme na tomto webu v dostatečném předstihu, zájem o letošní ročník už projevili dva autoři.

 

Promítání LAF

V červenci letošního roku se konal již čtvrtý ročník festivalu leteckých amatérských filmů. Za podpory Středočeského kraje ho pořádalo Město Zruč nad Sázavou, Videostudio Zruč nad Sázavou a ARTAMA Praha ve spolupráci s Aeroklubem Zbraslavice. Oproti minulým letům došlo i ke změně místa konání. Předešlé ročníky se konaly v nedalekých Chabeřicích, letošní ročník úspěšně proběhl na letišti ve Zbraslavicích. 
Termín konání byl z technických důvodů posunut zrovna do doby dovolených a prázdnin, a tak ne všichni „naši“ měli možnost se do Zbraslavic na letiště podívat. Protože jsme předpokládali zájem z řad zručských občanů stejně jako v minulých letech, zajistili jsme opakované promítání soutěžních filmů ve Zruči nad Sázavou 9. října v Zrcadlovém sále našeho zámku. Připravili jsme kolekci nejúspěšnějších filmů a jejich promítání jsme nabídli i vedení zručské školy. Paní ředitelka souhlasila a tak se během dopoledne se vystřídaly na promítání nejstarší ročníky, jistě více jak stovka žáků. A podle závěrečného potlesku a spousty dotazů lze soudit, že se filmy líbily. O stejném zájmu, jako v případě školy, však nelze hovořit u zručské veřejnosti, pro kterou bylo určeno promítání v odpoledních hodinách.
Paní ředitelce základní školy touto cestou velmi děkujeme za příkladnou spolupráci a věříme, že tomu tak bude i v budoucnu při dalších zajímavých a rozhodně výchovných akcích.
   
 
Za pořadatele: Jiřina Janatová  

Zruč nad Sázavou, říjen 2009  

 

Výsledky FLAF 2008

Udělené ceny:

  1. Jak se točí letadla - Václav Fořt, Praha
  2. Čočkin letí do nebe - Tomáš Jung, Zbraslavice
  3. Setkání pod křídly - PhDr. Eduard Mocek, Frýdek-Místek
Čestné uznání:
  • Letecký den - Jiří Flaška, Cheb  

Protokol FLAF 2008

Program FLAF 2008

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL