Filmové studio

Zruč nad Sázavou

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zprávy

   Celostátní soutěž neprofesionální filmové tvorby CSNFT byla řadu let pořádána pod hlavičkou „Český lvíček“. Od letošního roku již tomu tak není, stalo se to rozhodnutím Úřadu průmyslového vlastnictví, kde byla podána žádost o zapsání ochranné známky v nám důvěrně známém grafickém provedení. Oponentem byli pořadatelé Českého lva, ve zdůvodňovací zprávě zamítnutí zápisu stojí, že jsme konkurenčním subjektem, těžícím z dobrého jména profesionálů, porušujícím jejich známé označení. Od letošního tedy nesmíme ve slovní ani v grafické podobě název „Český lvíček“používat a tak jme se rozloučili s krásně stylizovaným nejznámějším českým symbolem od pana Nykla.

   55. ročník Celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby proběhne 5.-7.6.2008 v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí zatím se bude jmenovat „Český videosalón“ a její budoucí definitivní název se bude znovu hledat. Aktuální informace najdete na stránkách www.cvu.cz

cesky_videosalon.jpg
 

Zprávy

   Postupové kolo celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby pro kraje Středočeský, Jihočeský a Vysočina se bude konat ve Zruči nad Sázavou, letos poněkud dříve, a to již 18. - 19. dubna. 2008 pod hlavičkou „Český videosalon“. Akce proběhne ve známém prostředí zručského zámku s přilehlou vinárnou, ubytování je opět zajištěno v kempu „Rákosí“. Průvodní list a propozice jsou v příloze, podrobnosti filmové přehlídky u nás zveřejníme v nejbližší době.

 

Festival leteckých filmů

   „Festival leteckých amatérských filmů“ se bude v letošním roce konat již 12. července a to
na letišti Zbraslavice u Zruče nad Sázavou. Důvodů změny názvu, termínů i lokality je celá řada, podstatné je, že bude a navíc v perfektním technickém zázemí a příjemném prostředí. Festival má mít podle pravidel mezinárodní účast, tentokrát bude alespoň divácká, neboť stejném termínu hostí letiště plachtaře z Holandska, kteří určitě přijdou na projekci podívat. V současné době jednáme i s Leteckou amatérskou asociací o sletu ULLa a propagaci v jejich časopise Pilot. Doufáme, že na rozdíl od loňského roku vydaří i počasí.
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL